iran car park 759x500 - تصمیماتی که دولت و مجلس گرفتند بازار خودرو قفل کرد

 

این روزها نحوه ی تصمیم گیری دولت و مجلس باعث شده تا هر روز وضعیت بازار خودروی کشور بدتر شود. مصاحبه های بیهوده و ضد و نقیض نمایندگان مجلس و مسئولان مربوطه، بیشتر رنگ و بوی این را دارد که دوست دارند خود را معروف کنند و هیچ به فکر بازار خودرو نیستند. از طرفی فشار وارده بر خودروسازان و بلاتکلیفی آن ها، امکان تصمیم گیری را برایشان سخت کرده و دقیقا همه چیز بر خلاف صحبت های دولت و نمایندگان مردم در مجلس پیش می رود.

امروز کمتر کسی در بازار جرات خرید و فروش خودرو را دارد. مصرف کننده ی واقعی می ترسد که خودروی خود را بفروشد و ناگهان افزایش قیمت کارخانه ای رخ دهد و نتواند خودرویی دیگر بخرد. در حال حاضر حجم فسخ قولنامه ها در بازار آزاد، مخصوصا بخش خودروهای کارکرده زیاد شده و حتی وقتی خریدار بخش عمده ی پول را به فروشنده می دهد، احتمال دارد که چند ساعت بعد به خاطر خبرهای ضد و نقیض مسئولان معامله بر هم بخورد.
اگر به دل بازار خودرو بروید، می بینید که شرایط به هیچ وجه مساعد نیست و هر لحظه به سمت بدتر شدن پیش می رود. با اینکه افزایش قیمت قطعی شده و برخی شرکت ها هم قیمت محصولاتشان را افزایش داده اند، اما به خاطر پر ریسک بودن خرید و فروش بازار خودرو نیز قفل شده است. در حال حاضر افرادی به سراغ خرید خودرو می روند که مبلغ لازم را به صورت نقد در حساب خود دارند. اما کسانی که برای خرید خودروی جدید، نیاز دارند تا خودروی فعلی خود را بفروشند با کمی جستجو می بینند که امکان فروش خودرو با قیمت های موجود در آگهی ها امکان پذیر نیست و از طرفی احتمال آن وجود دارد که بعد از فروش خودرویشان، ناگهان قیمت جدیدی از کارخانه برای خودروی مورد نظر اعلام شود و در این میان توان خریدشان کاهش پیدا کند. برای همین بسیاری از افراد تا اعلام قطعی افزایش قیمت ها دست نگه داشته اند و سعی دارند تا ریسک کمتری را به جان بخرند.
بهمن موتور، کارمانیا، کرمان موتور، مدیران خودرو، خودروسازان و برخی شرکت های دیگر در هفته های گذشته یا قیمت جدید محصولاتشان را اعلام کرده اند و یا با اعلام پیش فروش های مختلف، مبلغ ودیعه ی اولیه را دو برابر کرده اند. این اقدام نشان می دهد که قطعا افزایش قیمت برای محصولات داخلی نیز وجود دارد. اما می بینیم که با این رویکردها هیچ اتفاق مثبتی در بازار رخ نداده و تنها شرایط بدتر شده است. زیرا هر روز دولت، مجلس و نهادهای مربوطه افزایش قیمت خودروها را به تعویق می اندازند و دلیل آن نیز هنوز مشخص نیست!
برای اینکه درک بیشتری از قفل شدن بازار خودرو داشته باشیم، به سراغ چند مثال ساده می رویم. فاو بسترن B30 در ماه گذشته دو بار افزایش قیمت را تجربه کرده و به حدود ۱۲۴ میلیون تومان در کارخانه رسیده است. اما افزایش قیمت با وجود افزایش قیمت بیش از ۴۰ میلیون تومان این خودرو در کارخانه، هیچ افزایش قیمتی در بازار دیده نمی شود و تنها دلالان قیمت آگهی ها را بالاتر اعلام می کنند. با اینکه قیمت آگهی های این خودرو حدود ۱۳۰ تا ۱۳۵ میلیون تومان اعلام می شود، اما به گفته ی دلالان حتی برای آگهی ۱۲۶ میلیون تومانی هم کسی زنگ نمی زند و کسی حاضر نیست حتی B30 را با قیمت کارخانه خریداری کند.
پژو ۲۰۷i صندوقدار که در کارخانه ی قیمت رسمی ۱۰۴ میلیون تومان را دارد و در روزهای اول آگهی های فروش بیش از ۱۵۰ میلیون تومان را تجربه کرده بود، امروز حتی با ۱۱۷ میلیون تومان هم در بازار آزاد مشتری ندارد.
بی وای دی F3 که در پیش فروش جدیدش برای تحویل در سال ۹۸، پیش پرداخت ۶۵ میلیون تومانی را نیاز دارد و مشخص شد که بزودی قیمت کارخانه ای این خودروی دنده ای حدود ۶۶ میلیون تومان به فراتر از ۱۲۰ میلیون تومان می رود، امروز در بازار آزاد نمونه های پلاک شده ی صفر کیلومترش حتی با قیمت ۱۰۰ میلیون تومان هم به فروش نمی رسد. با اینکه دلالان قیمتی فراتر از ۱۱۰ میلیون تومان را برای این خودرو اعلام می کنند، اما مشتریان تمایلی نسبت به خرید این خودرو نشان نمی دهند.
جک S3 که از قیمت ۱۰۵ میلیون تومان در کارخانه بهایی نزدیک به ۱۶۰ میلیون تومان را در ماه گذشته به خود دیده است، در حال حاضر با قیمتی حدود ۱۵۰ میلیون تومان هم معامله نمی شود. این در حالی است که در دوره ی قیمت کارخانه ای ۱۰۵ میلیون تومان، مشتریان S3 را با قیمتی فراتر از ۱۳۰ میلیون تومان در بازار آزاد می خریدند. اما حال که قیمت این خودرو به ۱۶۰ میلیون تومان در شرکت کرمان موتور رسیده است، هیچ افزایش قیمت متعادلی اتفاق نیافتاده و از آن طرف با قیمت کمتر از کارخانه هم معامله نمی شود.
جک J4 هم که آخرین بار قیمتی کمتر از ۸۰ میلیون تومان را در کارخانه داشته و بدیهی است که مانند سایر محصولات جک افزایش قیمت شدید را تجربه می کند، امروز در بازار آزاد با قیمت ۱۱۵ میلیون تومان هم خرید و فروش نمی شود و حتی با عددهای پایینتر، کسی تمایل به خرید آن ندارد.
مدیران خودرو هم که افزایش قیمت را از چند ماه پیش آغاز کرده و در پیش فروش های جدیدش، خبر از افزایش قیمت مجدد می دهد، قیمت خودروهای خود را در بازار آزاد کمتر از کارخانه پیدا می کند.
جیلی GC6 اکسلنت که آخرین بار قیمتی حدود ۸۰ میلیون تومان را در کارخانه داشته و با پیش فروش های جدید خود عملا افزایش قیمت را اعلام کرده است، هیچ تغییری در بازار آزاد خود احساس نکرده و همچنان با قیمتی حدود ۹۲ میلیون تومان هم خرید و فروش نمی شود. این در حالی است که با توجه به مبلغ پیش پرداخت، احتمال افزایش قیمت این خودرو و رسیدن بهای آن به فراتر از ۱۱۰ میلیون تومان در کارخانه ی خودروسازان بم وجود دارد.
با وجود انتشار اخبار و بیانیه هایی مبنی بر قطعی شدن افزایش قیمت محصولات سایپا و ایران خودرو، شاهد هستیم که قیمت خودروهای این دو شرکت هم در بازار هیچ تغییری نداشته اند و حتی با قیمت های قبلی هم معامله نمی شود. به عنوان مثال دنا پلاس تنفس طبیعی که گاهی با قیمت ۱۱۵ میلیون تا ۱۲۰ میلیون تومان هم برای فروش گذاشته می شود، حتی با قیمت ۱۰۶ میلیون تومان هم خرید و فروش نمی شود. کیا سراتو سایپا هم که به نوعی افزایش قیمت آن برای همگان اثبات شده است، همچنان با قیمت چند ماه پیش خود برای فروش گذاشته می شود و به گفته ی دلالان به سختی با قیمت ۲۰۳ میلیون تومان به فروش می رسد.
ضد و نقیض بودن صحبت نمایندگان مجلس، دولتمردان و مسئولان فعال در نهادهای نظارتی باعث شده تا قدرت تصمیم گیری برای مشتریان از بین برود و بازار خودرو در شرایط فعلی پرخطر جلوه داده شود. بدیهی است که اگر مسئولان و خودروسازان بر سر میزان افزایش قیمت به توافق برسند و حداقل پاسخی قطعی را به مردم بدهند، بسیاری می توانند برای خرید و فروش خودرو در روزهای آتی برنامه ریزی کنند.
بدیهی است که اگر سیاست های نامشخص و اعلام سلیقه های فردی نمایندگان مجلس در رسانه ادامه داشته باشد، در هفته های جاری بازار خودروی کشور به بن بست نزدیکتر می شود. تنها یک ماه از آغاز بازار خرید و فروش های خودروی شب عید باقی مانده و هنوز مشخص نیست که سیاست دولتمردان برای خودروسازان به چه سمتی حرکت می کند؟