مزایای خرید خودروی کارکرده

شاید تعجب کنید و بپرسید که خرید خودرو کارکرده چه سودی می تواند برای شما داشته باشد. از نگاه بسیاری از ما خرید یک اتومبیل دست دوم همچون پوشیدن لباس تاناکورا چندان دلچسب و دوست داشتنی نیست اما بد نیست بدانید که بسیاری از علاقه مندان به خودرو به دلایل مختلف از جمله اقتصادی اقدام به خرید نسخه های کارکرده خودروهای مورد نظر خود می کنند. هرچند دلایل دیگری نیز برای این کار وجود دارد که در این مطلب قرار است با همکاری متخصصان شرکت محک مشاور به عنوان مرجع فروش خودرو کارشناسی شده، به آنها بپردازیم.

قیمت مناسب و مقرون به صرفه تر

به طور حتم یکی از دلایل واضح برای خرید خودرو دست دوم کاهش قیمت تمام شده آنهاست. در واقع با نگاهی به قیمت روز خودرو در ایران در می یابیم ارزش خودرو صفر کیلومتر داخلی با توجه به امکاناتی که دارد به مراتب کمتر از قیمت اعلام شده است. جالب آنکه اوضاع برای خودروهای وارداتی وخیم تر است چراکه تعرفه واردات خودرو در ایران موجب می شود تا قیمت خودرو خارجی گاهی تا دو برابر ارزش واقعی آن افزایش یابد. نتیجه آنکه خرید خودرو کارکرده دست کم اندکی از حباب قیمت آنها می کاهد.

افزون بر این، افت قیمت ناشی از کارکرد خودرو در ایران چندان به کیفیت محصولات ارتباط ندارد. در واقع به علت وضعیت اقتصادی مردم ایران، خودروهای با کیفیت که از ایمنی و تجهیزات خوبی برخوردارند در بازار دست دوم به علت تقاضای کمتر با افت قیمت بیشتری همراه هستند. بنابراین شما می توانید خودروی با کیفیت و مورد علاقه خود را با قیمتی کمتر و کیفیتی در حد محصولات صفر کیلومتر در بازار دست دوم خریداری کنید.2 1024x545 - مهم ترین مزایای خرید خودروی کارکرده

چانه زنی بیشتر

با وجود اینکه ما ایرانی ها به چانه زنی در هنگام خرید علاقه زیادی داریم اما در هنگام خرید خودرو صفر کیلومتر نمی توانیم بر سر قیمت آن با کارخانه سازنده بحث کنیم. این در حالی است که قیمت خودرو کارکرده طی توافقی میان فروشنده و خریدار تعیین می شود و در این میان واسطه ها، نمایشگاه داران، شورای رقابت و سایر سازمان های دولتی نقشی ندارند.

گزینه های متنوع برای خرید

بازار خرید خودرو صفر کیلومتر چندان متنوع نیست. این در حالی است که در بازار خودروهای دست دوم قیمت محصولات به یک میزان کاهش نمی یابد و برخی خودروهای گران قیمت با کاهش ارزش بیشتری روبرو می شوند. این موضوع موجب می شود تا در رنج بودجه شما گزینه های بیشتری برای انتخاب قرار گیرند.

تضمین کیفیت و مشخص شدن ایرادات و نقاط قوت خودرو

خودروهای صفر کیلومتر به خصوص در شروع تولید همچون هندوانه در بسته ایرادات و نقاط قوت نامعلومی دارند که با گذشت زمان مشخص می شوند. این ایرادات که به شکل داده های آماری قابل استناد هستند مشخص می کنند که هر مدل خودرو در سال هایی مختلف دارای چه نقاط ضعف و قوتی است. احتمالا بارها شنیده اید که یک مدل خودرو در یک دوره مشخص از قطعات بهتری برخوردار است. واضح است که رسیدن به این نتایج نیازمند زمان است و خریداران خودرو کارکرده معمولا کمی صبر می کنند تا نمونه های با کیفیت را شناسایی کنند. شما نیز می توانید با جستجو در اینترنت و گشتی در تالارهای گفتگو تا حدودی از محاسن و ایراداتی که دارندگان خودروهای مختلف بیان می کنند آگاه شوید.

لوازم جانبی ارزان تر

خودروهای صفر کیلومتر معمولا به شکلی ساده و بدون لوازم جانبی به مالکان تحویل داده می شوند. این مورد در تولیدات ارزان قیمت داخلی کمی ناراحت کننده است چراکه اغلب این خودروها حتی از داشتن یک سیستم پخش معمولی و با کیفیت، روکش های صندلی زیبا و کف پوش های مناسب نیز محروم اند و خریداران خودرو ناچارند بلافاصله پس از خرید آنها اقدام به تهیه این اقلام کنند. در نتیجه شما با خرید یک خودرو کارکرده عملا امکانات جانبی فراوانی را با قیمتی بسیار کمتر از ارزش واقعی آنها و کیفیتی قابل قبول تهیه می کنید. به یاد داشته باشید که لوازم جانبی معمولا چندان تاثیری بر قیمت خودرو نمی گذارند.

در مجموع می توان گفت که خرید خودرو کارکرده در بازاری که محصولات آن عمدتا از قیمت واقعی و امکانات مناسبی برخوردار نیستند و در آغاز تولید نیز محاسن و معایب آنها نامشخص است یک راه مقرون به صرفه و معقول برای خرید یک خودروی با کیفیت است. هرچند خرید از بازار خودروهای دست دوم نیازمند مهارت در تشخیص ایرادات خودرو است اما امروزه مراکز تخصصی کارشناسی خودرو در این زمینه به شما کمک می کنند. محک مشاور نخستین مرکز تخصصی خدمات خودرو در محل است که خودروهای موردنظر شما را در محل دلخواه کارشناسی و گزارش مکتوب ارائه می نماید. برای دریافت این خدمات میتوانید به وب سایت mahakmoshaver.com مراجعه نمائید.