4ee7c8b3 9869 4903 a024 cac7aa54d0b1 300x200 - جدیترین خودرو سایپا با نام رهام

به تازگی گروه خودروسازی سایپا ویدیو مستندی را در فضای مجازی منتشر کرده که در آن خط تولید رهام، مراحل ساخت و همچنین فرایند مهندسی این خودروی ملی نمایش داده می شود.

رهام به عنوان جدیدترین خودروی ملی سایپا شناخته می شود که چند وقتی است برای آشنایی اولیه مردم به نمایشگاه های خودرو می آید. این خودرو از نظر فناوری تا حدی به روزتر از سایر خودروهای ملی است و می توان آن را الگویی ایرانی از بسیاری خودروهای چینی دانست.
سایپا با انتشار این ویدیو سعی دارد تا مخاطبان خود را بیشتر را محصول جدیدش آشنا کند و فرایندهای مختلف ساخت و حتی نام گذاری این خودرو را به تصویر کشیده است.
برخی می گویند تاکید سایپا در بخشی از این ویدیو برای نام گذاری رهام، به خاطر آن است که می خواهد برخی حواشی و شایعه های نام گذاری این خودرو را از بین برود. چند وقتی است که در فضای کارخانه ی سایپا و همچنین برخی محافل رسانه ای، نام گذاری رهام حاشیه ساز شده و برخی مدیران این شرکت را زیر سوال برده است.
اما به هر جهت این روزها باید منتظر باشیم که سایپا بالاخره قیمت نهایی این خودروی جدید را اعلام کند و ثبت نام سایپا رهام نیز آغاز شود. برخی احتمال می دهند که خودروی جدید سایپا با توجه به مشخصات می تواند قیمتی فراتر از برلیانس H330 و حتی فاو بسترن B30 داشته باشد. با توجه به اطلاعات اولیه منتشر شده، پیشرانه ی سایپا رهام مانند برلیانس H300 است و گویا جعبه دنده ی آن به شش سرعته ی اتوماتیک ارتقا پیدا کرده است. از طرفی امکانات رهام تا حدی بیشتر از رقبای چینی است.